Zmierzch demokracji. Anne Applebaum. Audiobook PL

Cały audiobook do kupienia na https://smarturl.it/ZmierzchDemokrAudio
Cały ebook do kupienia na https://smarturl.it/ZmierzchDemokrEbook
Wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych. Anne Applebaum – zdobywczyni nagrody Pulitzera, autorka takich głośnych publikacji jak „Czerwony głód”, „Gułag” czy „Za żelazną kurtyną” – wyjaśnia, dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zwracają się w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu. „Wiedzieliśmy, że Anne Applebaum to absolutna światowa czołówka publicystyki politycznej, ale ta książka to coś więcej niż publicystyka. Chirurgicznie precyzyjna diagnoza odradzającego się autorytaryzmu, a równocześnie pełna emocji, wręcz pasji, osobista opowieść o dramatycznym rozstaniu ludzi, których wczoraj łączyły marzenia o wolności i wspólnocie, a dziś dzieli niemal wszystko” – Donald Tusk
Od Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko, liberalna demokracja jest zagrożona, a autorytaryzm rośnie w siłę. W „Zmierzchu demokracji” Anne Applebaum, wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki, która jako jedna z pierwszych z grona amerykańskich dziennikarzy alarmowała o tendencjach antydemokratycznych na Zachodzie, wyjaśnia mechanizmy powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokracji, tworząc analizę zmiany, która wstrząsa dzisiejszym światem.
Na przykładzie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Węgier, Polski oraz innych państw ukazuje, jak rosną w siłę despotyczni przywódcy – korzystając z politycznych sojuszników, biurokratów i medialnych gwiazd, które torują im drogę do władzy. Opisuje także wielu nowych zwolenników nieliberalizmu, którzy – wykorzystując narzędzia takie jak teorie spiskowe, polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe – doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.

„Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie, w które sama jest głęboko zaangażowana, zarówno w Europie, jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument, napisany z wnikliwością, inteligencją i zrozumieniem” – Timothy Snyder, autor „O tyranii”.

Czyta Albert Osik (lektor)

Zobacz co słychać na naszym instagramie http://bit.ly/Publio-Instagram

#publiopl #publioaudiobooki

Powiązane wiadomości:

6 komentarze:

Publio.pl
Publio.pl:
Cały audiobook do kupienia na https://smarturl.it/ZmierzchDemokrAudio
Cały ebook do kupienia na https://smarturl.it/ZmierzchDemokrEbook
JuraMalopolska
JuraMalopolska:
Kluczem do zrozumienia tego co się teraz wydarzyło były czasy 2000-2010 a nie 1999 i wcześniej
Irena
Irena:
Muszę sobie kupić tego audiobooka
Michał Katafiasz
Michał Katafiasz:
Alternatywa dla demokracji https://youtu.be/XAMmEzUVceU
Katarzyna Połeć
Katarzyna Połeć:
Bardzo brakowało tak wnikliwej i trafnej analizy zachowań społecznych. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka cywilizacji łacińskiej dla którego w myśl pracy prof. Koniecznego tak ważnym jest stosunek do prawdy, a więc prawda i logikajest podstawą myślenia. Dziękuję Pani Annie (pozwalam sobie na spolszczenie Pani imienia) za to że ponad 30 lat żyje wśród nas i wzbogaca polską kulturę. To Pani rodacy w przeszłości ją tworzyli a Pani jest ich jakby przedłużeniem, dziękuję.
Enia Zaj
Enia Zaj:
Nie cierpię Sikorskiego i Appelbaum